Головна » 2009 » Серпень » 16 » У яйцекладущіх товста кишка закінчується клоакою
У яйцекладущіх товста кишка закінчується клоакою
11:57

Товста кишка, закінчується анусом, відокремленим від сечостатевого отвору промежиною. У яйцекладущіх товста кишка закінчується клоакою.

У людини до складу травної системи входить рота, глотка, стравохід, шлунок, кишечник, слинні залози, печінка, жовчний міхур і Панкреатична заліза Усі відділи ж-лудочно-кишкового тракту побудовані з чотирьох шарів.

Людина є всеїдним істотою, оскільки його травна система забезпечує метаболізірованіе як рослинною, так і тваринної їжі (табл. 42).

Головними вуглеводами, що містяться в рослинній їжі, є крохмаль і целюлоза, а в жквотной їжі-глікоген.

Переварювання вуглеводів починається в порожнині рота, де слинна амілаза, (птіалін) діє на крохмаль і глікоген, перетворюючи їх у суміш Д-глюкози, мальтози і олігосахаридів. Переварювання вуглеводів завершується в тонкому кишечнику, де переварений під дією птіаліна крохмаль піддається подальшому впливу панкреатичної амілази, конвертується в мальтозу. В кінцевому підсумку вся мальтоза під дією маль-тази конвертується в глюкозу.

Всі реакції відбуваються за участю води (гідроліз) і ферментів: неперетравлені целюлоза сприяє нормальній перистальтики кишечника у ссавців.

Переварювання жирів починається в тонкому відділі кишечнику, де Панкреатична ліпаза за допомогою жовчних кислот і білка коліпази конвертує жири на гліцерин і жирні кислоти. Одна молекула жиру дає одну молекулу гліцеролу і три молекули жирної кислоти: перетравлення ліпідів в тонкому відділі кишечнику сприяють солі жовчних кислот, які є похідними Холева кислоти. Ці солі надходять з печінки в жовч, яка потім виливається в передню частину тонкого кишечника.

Білки починають перетравлюватися (гідролізуються) у шлунку під впливом пепсину і соляної кислоти, виділення якої клітинами шлунка відбувається під дією гормону - гастро-ну. Утворені продукти піддаються повторному гідролізу трипсином і хемотрипсин, попередники яких виробляються в клітинах підшлункової залози, до поліпептидів, після чого останні гідролізуються пептідазамі до амінокислот. Однак у жолуді очно-кишковому тракті людини не всі білки перетравлюються повністю. Наприклад, такий білок, як кератин, перетравлюється лише частково. Багато білки злакових також перетравлюються не повністю, оскільки вони покриті нетравне целюлозу.

У ході еволюції у організмів розвинулася високоорганізована система органів дихання.

У багатьох безхребетних тварин, наприклад, у кишково-порожнинних, плоских і круглих хробаків ще немає спеціальних органів дихання. У них газообмін із середовищем здійснюється всією поверхнею тіла Вперше органи дихання зустрічаються у морських кільчастих хробаків і водних членистоногих у вигляді пористих жабер, розташованих по обидва боки тіла і рясно забезпечується кров'ю.

Переглядів: 1120 | Додав: tarterz | Теги: Жовчний, Шлунок, Людина | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0