Головна » Архів матеріалів

Завданням екології популяцій є вивчення частоти народжуваності і смертності в популяціях, динаміки та особливостей регулювання їх чисельності, а також процесів конкуренції, хижацтва, мутуалізму та інших форм взаємовідносин між різними організмами.

Завданням екології спільнот є вивчення груп організмів різних видів, що мешкають на певній території, а також факторів, що визначають видове різноманіття та взаємодія між видами у спільнотах. Завданням екології екосистем є вивчення організмів в екологічних системах з акцентом на абіотичні фактори, які діють у цих системах. Крім того, ця екологія вивчає закономірності кругообігу речовин і енергії в екологічних системах. Завданням екології ландшафтів є вивчення екологічних закономірностей на різних ланд-шафних територіях (садах, парках). Завданням статистичної екології є вивчення закономірностей розподілу організмів. Не можна не відзначити, що кордони між цими розділами екології досить розмиті.

Екологію класифікують також ... Читати далі »

Переглядів: 27958 | Додав: tarterz | Дата: 03.09.2009 | Коментарі (32)

У більшості безхребетних статеві клітини володіють структурними компонентами, характерними для одноклітинних найпростіших і соматичних клітин багатоклітинних. Зокрема, Акросома є первинною лізосомах. Є центріолі, мітохондрії і джгутик з аксона-мій. У організмів, що пристосувалися до життя на суші, після розвитку внутрішнього запліднення сперматозоїди розвинулися в витягнуті структури, а в їх хвості з'явилися додаткові цітоскелетние елементи. У вищих наземних організмів розвиваються різні форми рухливості сперматозоїдів і різні типи Акрос, що залежить від будови яйцевих оболонок.

Назвіть основні риси еволюції покривів тіла.

Назвіть особливості, що характеризують розвиток дихальної системи хребетних тварин, що належать до різних класів.

Живі організми пов'язані між собою не тільки походженням, але й різними відносинами в процесі їхнього життя. Крім того, вони пов'язані і з навколишнім їх середовищем (неживою природою). Вивчення закономірностей взаємовіднос ... Читати далі »

Переглядів: 2842 | Додав: tarterz | Дата: 02.09.2009 | Коментарі (0)

У клітинах існують внутрішньоклітинні сигнальні посередники (передавачі), які передають потім сигнал з клітинного (тканинного) рецептора гормону на будь-яку зі специфічних внутрішньоклітинних структур або будь-якої фермент.

У найпростіших спеціальної репродуктивної системи немає. У губок і кишковопорожнинних такої системи також немає, їх статеві клітини виходять назовні через стінки тіла. Репродуктивна система у вигляді статевих залоз і проток для виведення статевих клітин вперше розвивається у плоских хробаків. Всупереч гермафродитизм, у плоских хробаків формуються семяпроводи і семяізвергатель-ниє канали для чоловічих статевих клітин, а також яйцепровід, матка і піхва для жіночих статевих клітин. Статеві клітини розвиваються в насінниках і яєчниках.

У круглих хробаків вже виникає роздільностатеві. Відзначається розвиток копулятивного апарату, необхідного для внутрішнього запліднення.

У хордових прогресивне ускладнення репродуктивної системи йшов у напр ... Читати далі »

Переглядів: 1159 | Додав: tarterz | Дата: 01.09.2009 | Коментарі (0)

Вазонрессін впливає на реабсорбцію води нирковими канальцями. У той же час гіпофіз стимулює секрецію тироксину, який підвищує частоту метаболізму в клітинах і тканинах, а гіпофізарний гонадотропін впливає на синтез статевих гормонів.

Наднирники секретують ряд гормонів, серед яких найбільш важливими є кортизол, альдостерон і епінефрин (адреналін). Кортизол регулює метаболізм білків, жирів і вуглеводів, впливає на вагітність, альдостерон - метаболізм натрію і калію, а адреналін стимулює розпад глікогену печінки та підвищує кров'яний тиск. Гормони, що отримали назву Естра-генів, синтезуються в яєчниках і тестис з холестеролу у відповідь на сигнали, що надходять з мозку та інших органів. Потрапляючи в кров, вони розносяться потім до молочних залоз і репродуктивним органам. Оскільки естрогени розчинні у ліпідах, зазвичай містяться в мембранах, то вони легко долають мембранні бар'єри і входять в ядро, де зв'язуються з присутніх в ядерному вмісті білком-рецептором. Надалі компле ... Читати далі »

Переглядів: 1164 | Додав: tarterz | Дата: 28.08.2009 | Коментарі (0)

У земноводних в середньому вусі міститься слухова кісточка, а у рептилій вже збільшилася равлик. Органи зору і слуху досягають досконалості у ссавців, особливо у людини.

Припускають, що висока швидкість еволюції ссавців у порівнянні з іншими організмами пояснюється наявністю у них мозку і великих півкуль. Особливо швидко йшов розвиток головного мозку у гомінідів в плейстоцені, протягом якого обсяг мозку зріс у них в три рази. Це є прикладом найбільш швидких макроеволюціонних явищ. Поява нервових клітин означало якісно новий етап еволюції, що дозволив вищим тваринам і людині регулювати умови середовища існування, а з цим і виживання.

Ендокринної системи в тому вигляді, як її розуміють в застосуванні вміли те, що у безхребетних немає. Проте у членистоногих в особливих залозах синтезуються гормони, які впливають на линьку (у ракоподібних), на дозрівання яєць і протікання діапаузи, линьку і розвиток дорослих форм (у комах) та інші властивості.

Щодо досконала ... Читати далі »

Переглядів: 848 | Додав: tarterz | Дата: 26.08.2009 | Коментарі (0)

Зокрема, значно збільшені півкулі мозку і мозкової склепіння. Збільшується архепалліум, диференціюються закладки вторинного мозкового склепіння (неопалліума). На поверхні півкуль вперше з'являється кора, збільшується мозочок, стаючи більш опуклим, довгастий мозок формує вигин. З головного мозку виходять 12 пар черепно-мозкових нервів. Ускладнюються нейронні мережі. Ще в більшій мірі розвиваються органи чуття.

У птахів прогресивний розвиток головного мозку полягало у збільшенні півкуль і зорової частки, подальшому розвитку мозочка.

У ссавців збільшення півкуль головного мозку супроводжувалося розвитком кори, освітою в ній звивин і борозен, завершенням розвитку вторинного мозкового склепіння (неопалліума), прогресивним розвитком мозочка Основною структурою і функціональною одиницею нервової системи є нейрон, розвиток якого у людини досягає найвищого рівня. Відбувається диференціація нейронів на сенсорні, моторні і сполучні. Нейрони синтезують велику кількість нейро ... Читати далі »

Переглядів: 856 | Додав: tarterz | Дата: 25.08.2009 | Коментарі (0)

Нейросекреторні клітини здійснюють сенсорну, що проводить і секреторну функції.

В міру ускладнення організмів нервова система еволюціонувала в напрямку цефалізаціі та підвищення асоціації нейронів У хребетних нервова система представлена головним і спинного мозку та периферичної нервами. Головний і спинний мозок складають центральну нервову систему. Нерви складають периферичну нервову систему (соматичну і автономну).

У хребетних центральна нервова система має істотні варіації в залежності від філогенетичної стану організму.

Головний мозок складається з п'яти відділів - переднього, проміжного, середнього, мозочка і довгастого, які у тварин, що належать до різних класів, характеризуються різним ступенем розвитку. Для хребетних характерна підвищується диференціація сірої і білої речовини. Основна функція спинного мозку полягає в інтеграції різних сенсомоторних механізмів.

Найменш розвинений головний мозок у круглоротих, у яких всі відділи цього моз ... Читати далі »

Переглядів: 1720 | Додав: tarterz | Дата: 24.08.2009 | Коментарі (0)

Половина твердих речовин добової кількості сечі становить сечовина (близько 30 г), яка є головним шлаковим продуктом білкового метаболізму.

У найпростіших нервової системи в тій формі, як її звичайно розуміють, не існує, проте в їх цитоплазмі є апарат збудливості і руху. Зокрема, у парамецій центральна нейромоторная маса цитоплазми зв'язується фібрила з основою кожної вінки, завдяки чому утворюється примітивний координуючий центр і проводить система.

Початок нервової системи простого типу зазначається у ки-шечнополостних Причому першим етапом у її виникненні є диференціація епітеліальних клітин в нейро-сенсорні елементи. Поверхня цих клітин виконує роль рецептора, у той час як від їхньої підстави розгалужуються нервові нитки в бік підлягають м'язових клітин. Справжні нервові клітини, що володіють функцією провідності, спостерігаються вперше також у кишковопорожнинних, у яких вперше з'являються нейрони, секретирующие катехоламіни.

Подальший розвиток нерво ... Читати далі »

Переглядів: 1337 | Додав: tarterz | Дата: 23.08.2009 | Коментарі (0)

Таким чином, видільну функцію здійснює структура, сформована канальцями кожного метанефрідія.

У хордових видільна система характеризується подальшим ускладненням та різноманітністю, що визначаються переходом від нефрідій у нижчих хордових до нирок трьох «поколінь» у хребетних. У безчерепних, зокрема у ланцетника, видільна система складається з розташованих в районі зябрової щілини сегментованих канальців, в які рідина надходить з це-брухту через нефростоми і виводиться в околожаберную порожнину через не-фрідіоспори. У ланцетника кількість таких нефрідій сягає до 100 пар.

У хребетних в період ембріогенезу з мезодерми розвивається три «покоління» нирок - предпочка, або головний нирка (пронефрос) у круглоротих (міксин), первинна, або тулуба нирка (мезонефрос) у круглоротих (міноги), риб та земноводних і вторинна, або тазова нирка (метанефрос) у плазунів, птахів і ссавців.

Ускладнення видільної системи відзначається в першу чергу в будові ниркових канальців. ... Читати далі »

Переглядів: 2045 | Додав: tarterz | Дата: 21.08.2009 | Коментарі (0)

Як неодноразово зазначалося раніше, гемоглобін являє собою дуже складний білок, що складається з двох а-поліпептидних ланцюгів і двох b-поліпептид-них ланцюгів, кожен з яких приєднує по одній гемовой групі. Його походження є дуже давнім (див. § 49).

Еритроцити беруть участь також в транспорті СО2 із тканин у легені, звідки він виводиться в процесі видихання. Еволюційним придбанням ссавців, у тому числі людини, є те, що їх гемоглобін пристосований як для транспорту кисню, так і для транспорту СОД, причому обидва ці транспорту взаімоусіліваеми.

Кров відповідальна і за перенесення поживних речовин з тонкого кишечнику в печінку й інші органи, а також за виведення шлаків із тканин у нирки. Ці функції теж розвивалися в напрямку збільшення кількісної здатності у зв'язку з інтенсифікацією метаболізму збільшується в міру ускладнення організації живих істот.

Дифузія кисню, двоокису вуглецю, поживних речовин і метаболітів відбувається лише в капілярах.

Пар ... Читати далі »

Переглядів: 1161 | Додав: tarterz | Дата: 20.08.2009 | Коментарі (0)

1 2 3 4 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0