Головна » Архів матеріалів

Оскільки деякі бактерії синтезують гемопротеїни, що містить ділянки з амінокислотним складом, близьким до послідовностей глобине вищих еукаріотів, то припускають, що гемоглобін вперше виник ще у прокаріотів. Однак не виключено, що у еукаріотів та прокаріотів мала місце конвергентна еволюція. Гемоглобін зустрічається у плоских, круглих і кільчастих червів, членистоногих, молюсків, голкошкірих, риб, земноводних, рептилій, птахів, ссавців. Молекулярна маса гемоглобіну безхребетних коливається в межах 17 000-2 750 000. У багатьох членистоногих і молюсків зустрічається гемопіанін, що представляє собою медьсодержащій білок молекулярною масою 400 000-5 000 000. Дихальний пігмент забезпечує у безхребетних буферну здатність крові. Крім того він відповідальний і за осмотичний баланс кров'яний рідини. Більшість комах не містить зовсім дихального пігменту, маючи в крові розчинений кисень.

У полухордових кровоносні судини ще не вистелені ендотелієм. Серце урохордових являє собою муску ... Читати далі »

Переглядів: 2879 | Додав: tarterz | Дата: 20.08.2009 | Коментарі (0)

Більш того, є підстави до припущення впливу кисневого ритму навіть на еволюцію основних груп тварин.

У багатьох безхребетних тварин судинної системи як такої немає. Зокрема, у губок, кишковопорожнинних і плоских хробаків транспорт поживних речовин і кисню в різні частини тіла здійснюється шляхом дифузії їх тканинних рідин. Однак у організмів інших груп з'являються судини, що забезпечують циркуляцію тканинної рідини в певних напрямках. На початку розвиваються примітивні судини, але в результаті розвитку в судинах м'язової тканини вони надалі виявляються здатними до скорочення. Паралельно розвивається в кров рідина, що заповнює судини.

Кровоносна система вперше зустрічається (розвивається) у кільчастих хробаків, у яких вона є замкнутою, представляючи собою систему, що складається з верхнього та нижнього спинного черевного судин, об'єднаних кільцевими судинами, оперізувальним кишечник. Крім того, від спинного і черевного судин відходять більш дрібні судини до стінок ... Читати далі »

Переглядів: 2687 | Додав: tarterz | Дата: 18.08.2009 | Коментарі (0)

У молюсків в мантійних порожнини розвиваються пластинчасті зябра. Проте вже у наземних членистоногих в поглибленнях тіла є трахеї або листоподібні легені.

У водних хордових дихальна система пов'язана з кишечником, причому найбільш просто вона організована у ланцетника, у якого стінка глотки (передній відділ кишечника) пронизана зябровими щілинами, що пронизують весь передній відділ кишечника і відкриваються у околожаберную порожнину. У наземних хордових зяброві щілини розвиваються тільки в ембріональний період, після чого зникають. Дихання у них здійснюється легкими, що розвиваються з випинань кишкової стінки.

Зябровий апарат у хордових еволюціонував у напрямку освіти зябрових пелюсток. Зокрема, у риб розвинулося 4-7 зябрових мішків, які є щілинами між зябровими дужками і містять велику кількість пелюсток, які пронизані капілярами У риб в диханні бере участь також повітряний міхур.

Легкі еволюціонували в напрямку збільшення дихальної поверхні, що призвел ... Читати далі »

Переглядів: 970 | Додав: tarterz | Дата: 17.08.2009 | Коментарі (0)

Товста кишка, закінчується анусом, відокремленим від сечостатевого отвору промежиною. У яйцекладущіх товста кишка закінчується клоакою.

У людини до складу травної системи входить рота, глотка, стравохід, шлунок, кишечник, слинні залози, печінка, жовчний міхур і Панкреатична заліза Усі відділи ж-лудочно-кишкового тракту побудовані з чотирьох шарів.

Людина є всеїдним істотою, оскільки його травна система забезпечує метаболізірованіе як рослинною, так і тваринної їжі (табл. 42).

Головними вуглеводами, що містяться в рослинній їжі, є крохмаль і целюлоза, а в жквотной їжі-глікоген.

Переварювання вуглеводів починається в порожнині рота, де слинна амілаза, (птіалін) діє на крохмаль і глікоген, перетворюючи їх у суміш Д-глюкози, мальтози і олігосахаридів. Переварювання вуглеводів завершується в тонкому кишечнику, де переварений під дією птіаліна крохмаль піддається подальшому впливу панкреатичної амілази, конвертується в мальтозу. В кінцевому підсумку в ... Читати далі »

Переглядів: 1125 | Додав: tarterz | Дата: 16.08.2009 | Коментарі (0)

Виникають залози, що беруть участь у травленні. Травна система всіх хордових в основному має ентодермальних походження (крім ротового відділу і заднього кишечника, що мають ектодермальное походження). У хребетних кишкова трубка диференціюється на ротову порожнину, глотку, стравохід, шлунок, тонкий і товстий кишечник, які, проте, не у всіх організмів (класів) диференційовані повністю. Починаючи з круглоротих, у хребетних розвивається печінка, а починаючи з риб - підшлункова залоза.

У риб розвиваються кісткові пластинки і зуби. У земноводних вперше з'являються слинні залози, закінчується відокремлення шлунка, тонкої і товстої кишок, клоаки, розвиваються однорядні зуби. Дуже інтенсивно розвивається мова. У рептилій намічається деяка диференціювання зубів, частина слинних залоз перетворюється на отруйні, поглиблюється відокремлення шлунка, в кишечнику розвивається зачаток сліпої кишки. У птахів здатність до польоту супроводжується змінами в системі травлення. Замість щелеп і ... Читати далі »

Переглядів: 1282 | Додав: tarterz | Дата: 15.08.2009 | Коментарі (0)

Число кісток в кожному пальці також коливається у різних хребетних. Фаланговом формула (кількість кісток від першого пальця до останнього) у сучасних амфібій, у яких є зазвичай чотири пальці, становить 2-2-3-2 (саламандри), 2-2-3-3 (жаби). Іхтіозаври мали від трьох до восьми пальців. Крила сучасних птахів мають по три пальці (знижене число фаланг).

Загальна кількість кісток у людини становить 206. У ході еволюції сформувався механізм остеофікаціі скелета ембріонів, в якій істотне значення мають кальцій, фосфор, вітаміни Д і ряд ферментів.

У хребетних кальцієвий скелет представлений не кальцитом, а гідроксиапатиту.

У ході еволюції істотне розвитку набула і скелетна мускулатура. Виробився також механізм використання хімічної енергії їжі для скорочення м'язів (20-35% від загальної кількості енергії) і для використання решті енергії як тепла, що забезпечує тепловий режим організму.

У найпростіших органами травлення є травні вакуолі. Для цих тварин х ... Читати далі »

Переглядів: 896 | Додав: tarterz | Дата: 14.08.2009 | Коментарі (0)

У черепах 10 грудних хребців злиті зі зв'язками і кістками і формують панцир, у плазунів до немовлят хребців прикріплюються ребра, що формує грудну клітку. Птахи мають по 4-6 грудних хребців. У ссавців частіше розвивається 10-20 грудних хребців. У людини грудну клітку формують також ребра (12 пар) та грудина.

Поперековий відділ розвинений по-різному. У рептилій поперековий відділ виражений погано. У птахів поперекові хребці зазвичай злиті з немовлятами, крижового і урокрестцовимі, формуючи складний крижі. У ссавців кількість поперекових хребців становить від 3 до 24 в залежності від виду.

Кількість хвостових хребців залежить від довжини хвоста. У жаб, наприклад, хвостові хребці зливаються в одиночну кістка (уростіль), у птахів є 4-6 хвостових хребців, які також зливаються в уростіль. Деякі копалини птиці (Археоптерикс) мали довгий хвіст, що складається з 20 хребців. У ссавців кількість хребців у хвості залежить від виду. Прямоходіння людини вело до викривлення хр ... Читати далі »

Переглядів: 1544 | Додав: tarterz | Дата: 13.08.2009 | Коментарі (0)

Велике значення в терморегуляції мають шкірні потові залози.

Скелет виконує опорну і захисну функції. У безхребетних скелетом є ригідні структури, що мають самий різноманітний характер і підрозділяється на ендосом-келеті і екзоскелет Ендоскелет побудований з органічних фібрил або кристалів неорганічних сполук. У найпростіших ендоскелетной структурою є аксостіль ряду жгутикових, який має фіб-ріллярную структуру, у радіолярії і феромініфер ендоскелет представлений кристалами неорганічного походження, у губок - спікули (голками, що складаються з відкладень карбонату кальцію або силікону навколо клітинних фібрил), у морських зірок - різними хрящоподібну тканинами. Деякі членистоногі мають добре розвинений ендоскелет, до якого прикріплюються м'язи. Вапняні платівки та голки иг-локожіх мають мезодермаль-не походження.

Екзоскелет є у багатьох безхребетних організмів і характеризується надзвичайною різноманітністю, починаючи від пеллікули (потовщеною клітинної стінки) і ... Читати далі »

Переглядів: 3002 | Додав: tarterz | Дата: 12.08.2009 | Коментарі (1)

Нижче ми розглянемо цей висновок на прикладах еволюції систем органів тварин, починаючи з простих і закінчуючи ссавцями.

Зовнішні покриви тварин (шкіра або інтегумент) виконують захисну функцію, захищають тіло від зайвої втрати води і допомагають регулювати температуру тіла. Крім того, у ряду організмів вони є додатковим органом, що приймають участь в обміні речовин (подиху і виділення).

У безхребетних покриви тіла не досягають значного розвитку, будучи представленими ектодерми та її похідними. Еволюція покривів у них йшла у напрямку розвитку миготливого епітелію в плоский епітелій, що відзначається у турбелля-рій та інших плоских хробаків, а також у круглих і кільчастих хробаків. Миготливий епітелій є примітивним органом руху, тоді як плоскі цією здатністю не володіють.

У членистоногих поверхневий шар епітелію перетворюється на хітінізірованную кутикулу, яка розвивається в панцир у ракоподібних. У молюсків поверхневий шар епітелію розвивається в раковин ... Читати далі »

Переглядів: 1771 | Додав: tarterz | Дата: 11.08.2009 | Коментарі (0)

З'являються лук і стріли. Стали будуватися житла.

У неолітичному столітті людина стала йти від стадного способу життя. Цим часом датується винахід кераміки, перехід до осілого способу життя, освіта диференційованих громадських осередків. Від збирання та полювання він став переходити до сільського господарства (вирощування рослин і розведення тварин). На європейському континенті початку сільського господарства, супроводжувані доместикації рослин і тварин, а також неолітичної технологією, походять від 9-6 тисячоліттям до нашої ери.

Кожна популяція людей вносила свій внесок у створення культур на ранніх етапах цивілізації. Наступні покоління людей створювали більш досконалі цивілізації. Завдяки розподілу роботи між різними соціальними групами, створення нових інструментів і технологій, доместикації тварин і рослин, а також розвитку економічних, соціальних і політичних інститутів люди сучасного фізичного типу створили надзвичайно високу цивілізацію, що передається ві ... Читати далі »

Переглядів: 975 | Додав: tarterz | Дата: 10.08.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0