Головна » Архів матеріалів

Для Н. erectus культура відщепів і культура ручних рубав також були добре відомі в ранньому палеоліті, коли йшло безперервне вдосконалення знарядь, виникали стоянки.

У нижньому палеоліті кам'яні знаряддя (ручні рубила) характеризувалися кращою обробкою, про що свідчать знахідки в печері Азих (Азербайджан). Цей тип культури відомий під назвою ашельськой і Шельскі, які значно вище ол-дованской культури.

Розвиток культур зростало в середньому палеоліті. Тоді неандертальцями була створена так звана Мустьєрська культура (на території сучасної Франції), яка характеризувалася більш високим рівнем виготовлення кам'яних знарядь. Одночасно з'являються знаряддя і з кістки (гостроконечники, скребки та ін.) Мустьєрська культура тривала приблизно 100 тис. років.

Особливо бурхливий розвиток культури припадає на пізній палеоліт (35-40 тис. років тому). Збільшення числа стоянок і жителів в них вело до вдосконалення методів полювання, до диференціації кам'яного інвентаря. ... Читати далі »

Переглядів: 677 | Додав: tarterz | Дата: 09.08.2009 | Коментарі (0)

Статеве дозрівання підлітків відбувається на 2 роки раніше.

Пояснення причин акселерації вельми суперечливі. Одні фахівці вважають, що складають основу акселерації поліпшення умов життя та підвищення рівня медичного обслуговування населення. Інші ж вважають, що акселерації сприяє поява нових поєднань генів. Ні одне, ні інше з цих пояснень не є переконливим. Природа акселерації залишається невідомою, але ясно, що пришвидшення має і негативні особливості. Наприклад, серед сучасного населення підвищилася частота короткозорості, карієсу, різних неврозів і т. д.

Секулярний тренд (від лат. Secular trend - вікова тенденція) - це збільшення довжини тіла, репродуктивного періоду, тривалість життя і інших найважливіших властивостей людини в певні (тривалі) інтервали часу. Наприклад, в нашій країні було відзначено збільшення довжини тіла на 3,5 см у всіх народжених у 1920-1935 рр.. в порівнянні з минулим століттям. Як і природа акселерації, природа секулярного тренда також ... Читати далі »

Переглядів: 2762 | Додав: tarterz | Дата: 08.08.2009 | Коментарі (0)

Всі члени цих груп характеризуються також підвищеним рівнем основного обміну, поглинання кисню, енергетичних процесів. У індивідів більшості арктичних груп відзначається високий вміст холестерину в крові. Проте жителі континентальних районів Сибіру, у порівнянні з аборигенами Арктики, найчастіше належать до астенічних і пікнічеський типами статури. Вони характеризуються відносною коротконогого і довгорукого, більш плоскою грудною кліткою, збільшенням жирового компонента тіла. Для них характерна більш висока, порівняно з жителями помірних районів, теплопродукція, але однаковий рівень холестерину в крові.

Люди високогірних груп (горяни Кавказу, Паміру і Тянипаня, корінні жителі Ефіопії та Індії, індіанці Перу та ін) характеризуються збільшеною ємністю грудної клітини і збільшенням кістково-м'язової маси тіла. Для них характерний підвищений рівень еритроцитів (гемоглобіну) і імуноглобулінів, але знижений рівень холестерину.

Люди тропічних груп (корінні жителі Африки ... Читати далі »

Переглядів: 2000 | Додав: tarterz | Дата: 06.08.2009 | Коментарі (0)

До м'язового типу були віднесені люди з розвиненою м'язами, широкими плечима, довгими кінцівками. Нарешті, респіраторний тип з цієї класифікації був представлений людьми з розвиненою грудною кліткою і носовою порожниною, з довгою грудною кліткою і довгими кінцівками.

У 20-30 рр.. нашого століття німецький лікар Кречмер визначив три конституціональних типу - астенічний, пікнічеський і атлетичний. Астенічний тип - люди з потовщеною грудною кліткою, вузькими плечима, відсутністю жирових відкладень, різкими змінами настрою. Пікнічеський тип - люди з великими розмірами голови, грудей і живота, щільною фігурою, схильністю до ожиріння, до плавної зміни настрою. Атлетичний тип представлений людьми, для яких характерні масивний грудний відділ скелету, широкі плечі, добре розвинені м'язи, повільна (поступова) зміна настрою.

Виділення конституціональних типів людей не втратила свого значення і в наш час. В залежності від цілей типізації використовують кожну з названих вище ... Читати далі »

Переглядів: 760 | Додав: tarterz | Дата: 06.08.2009 | Коментарі (0)

Рівність і нерівність - це поняття соціальні та етичні, тоді як ідентичність і різноманітність - це поняття, що застосовуються до характеристик генотипів людей. Будь-який індивідуум після народження виявляється в певному середовищі. Оскільки гени з'являються в одному середовищі і не виявляються в інший, то з урахуванням норми реакції це означає, що не всі гени, які контролюють фізичні властивості людини, можуть виявлятися в умовах тієї чи іншої середовища, і що подібні гени проявляються в різних сре-дових умовах . Але на відміну від середовища тварин середовище людини є середовищем соціальної. Завдяки свідомості він діє у сфері суспільної форми руху матерії, підпорядковує собі місце існування і, в кінцевому підсумку створює надбіологіческую сферу. Гени інтелектуальності, якщо вони є, не володіють особливостями, що дозволяють їм визначити верхні або нижні межі в розвитку духовного обличчя індивідуума, групи індивідуумів, раси. Різні особливості у прояві духовного потенціалу раси ви ... Читати далі »

Переглядів: 662 | Додав: tarterz | Дата: 04.08.2009 | Коментарі (0)

На початку нашого століття для обгрунтування расової переваги стали використовувати дані генетики. Расисти стали стверджувати про перевагу в США білих над неграми і про біологічну неповноцінності негрів, про шкідливість міжрасових шлюбів.

У 20-і рр.. XX ст. в расизмі з'явилося прагнення знайти автономні генетичні фактори, що детермінують ознаки «вищої» раси, а також зв'язати расизм з необхідністю геноциду. Це прагнення призвело трохи пізніше до об'єднання расизму з фашизмом. У фашистської Німеччини «расоведеніе» було зведено в ранг державної політики з геноцидом на окупованих територіях.

Сучасний расизм - це суміш старих расистських і євгенічних ідей, а також їх «доказів» з сучасними біо-логізаторскімі концепціями людини. Характерна особливість сучасного расизму полягає в тому, що з расистського словника зовсім зникли старі аргументи на користь більшої чутливості «нижчих» рас до хвороб. Навпаки, з'явилися аргументи на користь переважаючих розумових здібностей «ви ... Читати далі »

Переглядів: 690 | Додав: tarterz | Дата: 03.08.2009 | Коментарі (0)

В даний час на Гавайських островах формується нова расова група на основі метисації європеоїдів, монголоїдів і полінезійців.

Майбутнє рас визначається низкою діючих в наш час чинників. Триває зростання чисельності населення земної кулі, збільшується міграція, підвищується частота міжрасових шлюбів. Припускають, що в результаті рухливості популяцій людини і міжрасових шлюбів у майбутньому почне формуватися єдина раса людства. У той же час припускають і інше можливий наслідок міжрасових шлюбів, пов'язане з формуванням нових популяцій з власними специфічними сполученнями генів.

Обговорюючи проблему расогенеза, слід зупинитися на расизмі. Як у минулому, так і в даний час складають основу расизму збочені уявлення про природу людини в результаті перебільшення ролі біологічних факторів у його індивідуальному та історичному розвитку.

Расизм зародився ще в рабовласницькому ладі, проте основні расистські теорії, які поклали початок расизму в сучасному розумінні, б ... Читати далі »

Переглядів: 697 | Додав: tarterz | Дата: 02.08.2009 | Коментарі (0)

Оскільки відношення довжини кінцівок до ваги тіла змінюється у індивідів у напрямку до екватора, то вважають, що довгі кінцівки мають перевагу в порівнянні з масою тіла в умовах спекотного клімату. Довгі кінцівки забезпечували індивідів додаткової площею тіла, що сприяє більш швидкої втрати тепла. Отже, більше значення цього відносини мало перевагу у теплому кліматі. Навпаки, менше значення цього відносини мало перевагу в більш прохолодному кліматі, оскільки при меншій площі тіла в ньому краще зберігається тепло. Таким чином, подібно до кольору шкіри тип статури корелює з географічною широтою, на які розселилися раса, і в минулому мав селективне значення, тобто відбір йшов на будову тіла, тобто на відношення між довжиною кінцівок і масою тіла (табл. 41 ).

Далі, який виступає вузький ніс у європеоїдів подовжує носоглоткову шлях, що сприяє нагрівання холодного повітря і захищає від переохолодження гортань і легені. Навпаки, дуже широкий і плоский ніс (більший розвиток слизо ... Читати далі »

Переглядів: 662 | Додав: tarterz | Дата: 01.08.2009 | Коментарі (0)

Наприклад за колір шкіри відповідальні шкірні клітини, що містять меланін, синтез якого детермінується генетично. Наявність пігменту визначається наявністю гена, контролюючого тирозинази, що забезпечує конверсію тирозину в меланін. Однак тільки цього гена ще недостатньо для пояснення кольору шкіри. На пігментацію шкіри впливає ще один ген, який детермінує інший фермент, що міститься в клітинах людей з білою шкірою і що впливає на кількість меланіну. Коли цей фермент синтезується, то меланін утворюється в малих кількостях, і шкіра є білою. Навпаки, коли він відсутній (не синтезується), то меланін утворюється у великих кількостях, і шкіра стає чорною. Є дані, що дозволяють вважати, що у визначенні кольору шкіри бере участь також і меланінстімулірующій гормон. Таким чином, у контролі кольору шкіри бере участь як мінімум три гена.

Дія природного добору в разі такого расового ознаки, як колір шкіри, пояснюється зв'язком між сонячним освітленням і продукцією протіворахітного ві ... Читати далі »

Переглядів: 732 | Додав: tarterz | Дата: 31.07.2009 | Коментарі (0)

Передбачається, що формування рас сталося на територіях Східного Середземномор'я, Передньої Азії, можливо, Південної Азії. За цією гіпотезою одна гілка архаїчних палеантропов дала початок монголоїдів, які як раса сформувалися в кілька етапів. Архаїчні палеоантропи, прийшовши в Східну Азію, зустріли там архантропу, яких винищили або поглинули, успадкувавши від них совкообразние різці. Потім до Азії прийшли люди сучасного типу. У результаті метисації склалися протомонголоіди, частина яких 25-30 тис. років тому рушила зі Східної Азії через Берингову до Північної Америки, давши початок Американський індієць. Зберігши свій основний тип, вони придбали нові особливості. З частини прото-монголоїдів, що залишилися на азіатському континенті, дещо пізніше сформувалися справжні монголоїди. Інша гілка архаїчних палеоантропів дала початок європеоїдну і негроїдів-но-австралоідним групам. Предки європеоїдів і негроїдів займали території Східного Середземномор'я і Південної Європи від Іспанії до м ... Читати далі »

Переглядів: 681 | Додав: tarterz | Дата: 29.07.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0