Головна » 2009 » Вересень » 1 » У найпростіших спеціальної репродуктивної системи немає
У найпростіших спеціальної репродуктивної системи немає
11:57

У клітинах існують внутрішньоклітинні сигнальні посередники (передавачі), які передають потім сигнал з клітинного (тканинного) рецептора гормону на будь-яку зі специфічних внутрішньоклітинних структур або будь-якої фермент.

У найпростіших спеціальної репродуктивної системи немає. У губок і кишковопорожнинних такої системи також немає, їх статеві клітини виходять назовні через стінки тіла. Репродуктивна система у вигляді статевих залоз і проток для виведення статевих клітин вперше розвивається у плоских хробаків. Всупереч гермафродитизм, у плоских хробаків формуються семяпроводи і семяізвергатель-ниє канали для чоловічих статевих клітин, а також яйцепровід, матка і піхва для жіночих статевих клітин. Статеві клітини розвиваються в насінниках і яєчниках.

У круглих хробаків вже виникає роздільностатеві. Відзначається розвиток копулятивного апарату, необхідного для внутрішнього запліднення.

У хордових прогресивне ускладнення репродуктивної системи йшов у напрямку спеціалізації жіночих і чоловічих статевих залоз і формувань пристосувань для внутрішнього запліднення. Для ланцетника характерна наявність великої кількості статевих залоз (26 пар), розташованих у стінках околожаберной щілини. Ці залози ще не мають проток для виведення статевих клітин. Тому останні завдяки розривів стінки залоз спочатку потрапляють в околожаберную щілину, а потім назовні через атріо-пор. У круглоротих вже є непарна статева заліза, але проток ще немає. Після дозрівання статеві клітини виявляються в порожнині тіла, звідки через статеві отвори виводяться назовні.

У риб характерне збільшення статевих залоз. Яєчник зазвичай непарний, а насінники часто парні. Вивідні протоки статевих залоз у риб вже пов'язані з видільні канальцями нирок. Складність запліднення яйцеклітин у водному середовищі компенсується виробленням величезної кількості статевих клітин (ікри і молочка).

У земноводних статеві залози є парними як у самців (насінники), так і у самок (яєчники). У частини амфібій (безхвостих) ще зберігається зовнішнє запліднення, тоді як у хвостатих запліднення є внутрішнім. Їх розвиток відбувається з метаморфозами.

У плазунів жіночі і чоловічі статеві залози подібні за будовою з такими залозами земноводних, але у них сильніше розвинений правий яєчник. Крокодили продукують велику кількість яєць, але дрібних.

У птахів репродуктивна система теж асиметрична, але більше розвинений лівий яєчник. Яйцепровід є дуже великим, причому ділиться на передній і задній відділи. Яєчник дуже збільшений в період кладки яєць.

Після завершення відкладання яєць він зменшується. Яйця відносно великі.

Найбільшого ускладнення репродуктивна система досягає у ссавців, для яких характерне тільки внутрішнє запліднення. Відбувається розвиток злягальні органів, пристроїв для розвитку плоду в організмі матері. Розвиваються придаткові залози.

Виключне вдосконалення наголошується в організації статевих клітин, особливо чоловічих.

Переглядів: 1192 | Додав: tarterz | Теги: Губок, Семяізвергатель, Клітин | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0