Головна » 2009 » Серпень » 6 » Жителі помірних зон
Жителі помірних зон
11:57

Всі члени цих груп характеризуються також підвищеним рівнем основного обміну, поглинання кисню, енергетичних процесів. У індивідів більшості арктичних груп відзначається високий вміст холестерину в крові. Проте жителі континентальних районів Сибіру, у порівнянні з аборигенами Арктики, найчастіше належать до астенічних і пікнічеський типами статури. Вони характеризуються відносною коротконогого і довгорукого, більш плоскою грудною кліткою, збільшенням жирового компонента тіла. Для них характерна більш висока, порівняно з жителями помірних районів, теплопродукція, але однаковий рівень холестерину в крові.

Люди високогірних груп (горяни Кавказу, Паміру і Тянипаня, корінні жителі Ефіопії та Індії, індіанці Перу та ін) характеризуються збільшеною ємністю грудної клітини і збільшенням кістково-м'язової маси тіла. Для них характерний підвищений рівень еритроцитів (гемоглобіну) і імуноглобулінів, але знижений рівень холестерину.

Люди тропічних груп (корінні жителі Африки, Австралії, Океанії, Індії та Америки) характеризуються подовженою формою тіла, недостатньо розвиненою м'язами, підвищення!,? кількістю потових залоз (на 1 см2 тіла), посиленою тепловіддачею і зниженим рівнем енергетичних процесів. Крім того, для них характерні підвищений рівень імуноглобулінів і знижений рівень холестерину в крові. У корінних жителі! -! тропічних широт знайдений білок трансферину, що регулює температурний режим тіла. Для корінного населення пустель характерні високорослий тип тіла, нижчий кров'яний тиск. підвищений вміст еритроцитів у крові.

Населення зон помірного клімату за морфологічними і. функціональними властивостями займає середнє положення між жителями арктичних і тропічних груп. Жителі помірних зон. схильні до впливу хімічних властивостей грунту, води та висоти над рівнем моря. Наприклад, мінералізація їх скелета залежить від змісту макроі мікроелементів у грунті і воді.

На основі зональної залежності морфофункціональної мінливості різних популяцій людини припускають існування адаптивних типів, які незалежні ні від расової, ні від етнічної приналежності і визначаються нормою реакції, що забезпечує рівновагу популяцій із середовищем. Адаптація людини до середовища пов'язана зі зміною його морфологічних і фізіологічних властивостей. Тому однакові риси пристосованості до умов тропічних зон характерні як для корінних жителів Африки (негроїдів), так і для європеоїдів Індії, австралійців. Єдині риси пристосованості характерні також для жителів Крайньої Півночі (ненці, чукчі, ескімоси, саамі).

Адаптівноеть людини має історичний характер. Припускають, що у австралопітеків пристосувальні реакції полягали в адаптації їх до клімату тропічної зони, а у архантро-пов ці реакції розвинулися в напрямі формування пристосованості до вологого тропічного і високогірного клімату. Розселення палеантропов в Європі супроводжувалася формуванням адаптивного типу помірного поясу (доба середнього палеоліту). Арктичні адаптивні типи виникли, ймовірно, в епоху верхнього палеоліту.

Вважають, що фізичний тип людини не змінився за останнім гом 35 - 40 тис років. Майже не змінився і інтелект людину. Однак екологічні фактори зараз впливають на людину більше, ніж навіть в минулому столітті. Тому сучасною тенденцією фізичного вигляду людини зараз стали пришвидшення і се-кулярний тренд.

Так, на початку століття довжина тіла у чоловіків досягала своїх звичайних розмірів до 25-26 років, в даний час - до 18-19 років. Початок менструального циклу за останні роки скоротилася з 14,5 років до 12,5 років. За узагальненими даними у розвинених країнах вага при народженні збільшився на 100-300 грамів.

Переглядів: 2001 | Додав: tarterz | Теги: Підвищений, Вміст, Однаковий | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0