Головна » 2009 » Серпень » 4 » Будь-який індивідуум після народження виявляється в певному середовищі
Будь-який індивідуум після народження виявляється в певному середовищі
11:57

Рівність і нерівність - це поняття соціальні та етичні, тоді як ідентичність і різноманітність - це поняття, що застосовуються до характеристик генотипів людей. Будь-який індивідуум після народження виявляється в певному середовищі. Оскільки гени з'являються в одному середовищі і не виявляються в інший, то з урахуванням норми реакції це означає, що не всі гени, які контролюють фізичні властивості людини, можуть виявлятися в умовах тієї чи іншої середовища, і що подібні гени проявляються в різних сре-дових умовах . Але на відміну від середовища тварин середовище людини є середовищем соціальної. Завдяки свідомості він діє у сфері суспільної форми руху матерії, підпорядковує собі місце існування і, в кінцевому підсумку створює надбіологіческую сферу. Гени інтелектуальності, якщо вони є, не володіють особливостями, що дозволяють їм визначити верхні або нижні межі в розвитку духовного обличчя індивідуума, групи індивідуумів, раси. Різні особливості у прояві духовного потенціалу раси визначається не генетичними вадами або дефіцитами, а генетичним різноманітністю, яка складається на основі генетичних механізмів і виявляється в залежності від різноманітності соціального середовища.

Будь-який індивід незалежно від расової приналежності розвивається за генетичною програмою в результаті взаємодії із соціальним середовищем. Отже, в онтогенезі людей індивід будь-якої раси є продукт власної спадковості і соціального середовища, тоді як у філогенезі людина є продуктом суспільного розвитку, а раси є результатом дії генетичних механізмів лише на основі поліморфізму людини (колір шкіри, група крові, будова зовнішнього вуха, форма носа, структура волосся і т. д.). Отже, расові відмінності стосуються суто фізичних ознак, що не мають відношення до суто людських ознаками, тобто раси не мають відмінностей за чисто людським ознаками. Для кожної раси характерно генетичну різноманітність, яка створює потенціал раси. Між расами є відмінності є лише в суспільно-економічному розвитку, однак ці відмінності не грунтуються на біологічних закономірностях. Вони є результатом історичного розвитку, що було також показано М. М. Миклухо-Маклай на основі вивчення аборигенів Нової Гвінеї, Мікронезії, Меланезії та інших районів земної кулі.

Морфологічні та фізіологічні особливості людини, тобто його конституція і функціональна активність давно представляють загальний інтерес, який сходить до далекого минулого. Ще великий лікар стародавності Гіппократ розрізняв сильну, щільну, вологу і жирову конституцію людини, причому вважав, що люди різних констітуціальних типів і схильні до різних хвороб.

Пізніше Клавдій Гален (130-200) виділяв чотири констітуціальних типу людей, пов'язуючи кожен тип з певним характером руху «соків» в організмі. Зокрема, він розрізняв такі «соки» як sangua - (кров), phlegma (холодна слиз), chole (жовч), melan chole (чорна жовч). Перевага в організмі того чи іншого «соку» визначало тип темпераменту людей. Тому за типом темпераменту Гален розрізняв сангвініків (веселих, рухливих, постійно прагнуть до змін), флегматиків (повільних, стриманих, що зберігають спокій у будь-якій ситуації, але інертних), холериків (напористих, енергійних, але гнівних і упереджених) і меланхоліків (дратівливих, нерішучих, але здатних до великої системності в роботі). Такий класифікації конституційних типів дотримувався і І. П. Павлов.

На початку XX ст. французький лікар Сіго на основі врахування характеру харчування, дихання, рухи і нервових реакцій запропонував виділяти чотири конституціональних типу - церебральний, ді-гестівний, м'язовий і респіраторний.

До церебрального типу він відносив людей з відносно великою головою і подовженою грудною клітиною. До дігестівному типу були віднесені люди з великим животом, короткою і широкою грудною кліткою, розвиненими щелепами.

Переглядів: 661 | Додав: tarterz | Теги: Етичні, Контролюючі, Різноманітність | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0